Bölümümüz 2011-2012 Eğitim Öğretim Yılından itibaren öğrenci alımına devam etmektedir.

Bölümümüz Akademik Kadrosu

Öğr. Gör. Baki GÖKGÖZ

Unvan/Görev Bölüm Başkanı, Öğretim Görevlisi
E-Posta bakigokgoz
Dahili 3302
Kişisel Bilgiler

Öğr. Gör. Ömer YILDIRIM

Unvan/Görev Öğretim Görevlisi
E-Posta omeryildirim
Dahili 3302
Kişisel Bilgiler

Öğr. Gör. Emre DORUK

Unvan/Görev Öğretim Görevlisi
E-Posta  
Dahili  
Kişisel Bilgiler

Dr. Öğretim Üyesi Halil ANAÇ

Unvan/Görev Dr. Öğr. Üyesi
E-Posta  
Dahili  
Kişisel Bilgiler

Bilgisayar Programcılığı Programı

Bilgisayar Programcılığı Programı bilişim sektörünün sürekli artan yetişmiş eleman gereksinimine cevap verebilmek için bu alanda bilgi ve becerileriyle nitelik kazanmış mezunlar yetiştirecektir. Konusunda uzman olarak yetişecek olan mezunlarımız orta ve büyük ölçekli firmalarda aranan kalifiye elemanlar olacaklardır. Bilgi teknolojileri ve bilişim sektöründe her geçen gün artarak devam eden eleman ihtiyacını karşılamayı hedefleyen bir program olması münasebetiyle bu alanda istihdam açığına göre piyasanın talebi karşılanmaya çalışılacaktır.
Programımız bunun yanında, ders içeriklerini ülke ihtiyaçlarına göre belirleme ve gelişmelere göre güncelleme ile üniversite-sanayi işbirliğini artırma imkânı bulacaktır. Programın açılmasıyla bu çerçevede gereksinim duyulan atılımlar yapılacak, öğrencilerimizin iş çevrelerinin ihtiyaçlarına uygun bilgi birikimleri ile mezun olmaları temin edilecektir.
Bilgisayar Programcılığı programından mezun olan öğrenciler için bilgisayar teknolojisinden faydalanan tüm özel ve kamu kurum ve kuruluşlarda iş imkânları bulunmaktadır. Aynı zamanda mezunlar şirketlerin, bankaların bilgi işlem bölümlerinde; sistem yöneticiliği, ağ yöneticiliği, BT yöneticiliği, ağ teknisyenliği, teknik destek uzmanlığı ve bilişim danışmanlığı alanlarında nitelikli eleman olarak istihdam edilmeleri mümkün olacaktır.