Meslek Yüksekokulumuzun aktif bölüm ve programları

Torul Meslek Yüksekokulu, Gümüşhane Üniversitesi bünyesinde 30.06.2009 tarih 019124 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla kurulmuştur. Okulumuz bünyesinde eğitim ve öğretim hizmeti verilen 6 aktif bölüm ve 6 aktif program bulunmaktadır. Bilgisayar Teknolojileri Bölümünde, Bilgisayar Programcılığı; Hukuk Bölümünde, Adalet Programı, Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümünde Özel Güvenlik ve Koruma Programı, Sosyal Hizmet ve Danışmanlık Bölümünde Sosyal Hizmetler Programı, Görsel-İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümünde Basım ve Yayım Teknolojileri Programı ve Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümünde ise Optisyenlik Programı ile eğitim ve öğretime devam etmektedir.

Ulaşım

Torul ilçe merkezi, Gümüşhane'ye 24 km, Zigana Geçidi'ne yaklaşık 23 km ve Trabzon’a 79 km mesafede bulunmaktadır. Trabzon ve Giresun'u, Erzincan ve Erzurum'a bağlayan güzergah Torul ilçesi ve Gümüşhane ilinden geçmektedir. 

Ulaşım E-97 numaralı uluslararası karayolu ve D-877 Gümüşhane-Giresun Karayolu güzergâhlarından gerçekleşmektedir.

Trabzon-Gümüşhane arası gün içerisinde ve akşamın ileri saatlerine kadar düzenli olarak ulaşım imkanı bulunmaktadır.  Ayrıca önemli büyük illerimize Gümüşhane’den her gün düzenli otobüs seferleri bulunmaktadır.

Barınma

İlçemizde kız ve erkek öğrenciler için Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun yurtları bulunmaktadır.

Sosyal ve Kültürel Olanakları

1. Öğrenci ve personel yemekhanesi

2. Okul kantini

3. Okulumuza ait çok amaçlı açık spor sahası  

4. İlçede bulunan kapalı spor salonu, halı saha ve futbol sahaları

5. İlçe sınırlarında bulunan Zigana Dağı Kayak Tesisleri

6. 15 adet personel lojmanı

Kütüphane Olanakları

Okulumuza ve Rektörlüğümüze ait merkez kütüphanemiz mevcut olup, bu kütüphanelerde yeterince kaynak bulunmaktadır. Tüm bunlara ilave olarak, üniversitemiz kütüphanesi “Anadolu Üniversite Kütüphaneleri Konsorsiyumu (ANKOS), Tübitak - Elektronik Kaynaklar Ulusal Akademik Lisansı (Ekual) Konsorsiyumu” üyesi olup, önemli veritabanlarına üyedir. Bu kütüphane olanaklarından Üniversitemizin tüm bilgisayarlarından e-kütüphane olarak yararlanılmaktadır.

Laboratuvar Olanakları

Okulumuz bünyesinde 2 adet bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır. Öğrencilerimiz buradan müfredat derslerini işlemekte ve ayrıca uzaktan eğitim derslerini online olarak takip edebilmektedir.